System logo
BBbike
City logo
City logo

FAQ

Co zrobić, jeśli mam problem z wypożyczeniem lub zwrotem roweru przy terminalu?

W przypadku problemów z przeprowadzeniem dowolnej operacji przy stacji BBbike, skontaktuj się z infolinią. Będziesz mógł szybko i sprawnie przeprowadzić wybraną operację.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu 33 444 88 88.

Stacja jest pełna, co mam zrobić?

Przypnij rower do stacji BBbike linką zabezpieczającą i zadzwoń na Infolinię: 33 444 88 88, aby zakończyć wypożyczenie.

Czy istnieje minimalny wiek dla użytkownika BBbike ?

Z systemu BBbike może korzystać każdy, kto ma kartę rowerową albo prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Osoby poniżej 18 roku życia mogą się rejestrować w systemie BBbike za zgodą rodziców albo opiekunów prawnych. Odpowiedni formularz znajduje się w regulaminie BBbike na stronie: www.bbbike.eu w zakładce rejestracja lub zakładce POBIERZ.
Podpisany i wypełniony formularz należy wysłać na adres: Homeport Polska Sp. z o.o., Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa.

Czy zarejestrowany w Systemie BBbike mogę korzystać z rowerów w innych miastach?

Nie – rejestracja w systemie BBbike i zaakceptowanie regulaminu nie umożliwia korzystanie z różnych systemów rowerów miejskich, działających w innych miastach.

Czy mogę zrobić przerwę w przejażdżce i zostawić rower na kilka minut?

Oczywiście, jednak najważniejszy w tym przypadku jest zdrowy rozsądek. Nie zostawiajmy rowerów BBbike w miejscach odosobnionych czy „ryzykownych” i przypinajmy je odpowiednio linką zabezpieczajacą do stałych, solidnych elementów, a na pewno nic się nie stanie. Uspokajamy też, że inna osoba nie będzie mogła z takiego roweru – przypiętego na chwilę linką w trakcie wypożyczenia, skorzystać.

Co zrobić, jeśli znajdę porzucony lub zdewastowany rower?

Jeśli zauważysz porzucony lub zdewastowany rower, skontaktuj się z infolinią: 33 444 88 88. Nasz Serwis przyjedzie we wskazane przez Ciebie miejsce i zabezpieczy rower.

Kto odpowiada za zniszczony rower?

Od momentu wypożyczenia roweru do jego zwrotu w stacji BBbike za rower odpowiada Użytkownik. Jeśli podczas użytkowania rower zostanie uszkodzony z Twojej winy, niestety to Ty będziesz musiał ponieść koszty jego naprawy. Ale spokojnie – jeśli to nie Ty będziesz odpowiedzialny za uszkodzenie roweru i zgłosisz nam bezzwłocznie całe zajście, nie poniesiesz żadnych konsekwencji.

Ile rowerów mogę wypożyczyć?

Na jedno konto możesz jednocześnie wypożyczyć 1 rower.

Dostałem sms z informacją, że rower, który użytkowałem zaginął. Czy będę odpowiadał za zaginiony rower?

Nie. Jeśli zwróciłeś go prawidłowo w systemie i uda nam się to wspólnie potwierdzić, nie będziesz musiał martwić się konsekwencjami. Mamy określoną procedurę postępowania w przypadku zaginięcia roweru – kontaktujemy się z ostatnim użytkownikiem po 8h i 12 h i prosimy o pomoc w odnalezieniu jednośladu. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie.

Co zrobić, jeśli system naliczył mi nieodpowiednią opłatę?

Jeśli kwota, jaką system naliczył Ci za korzystanie z BBbike, nie jest adekwatna do stanu faktycznego, złóż reklamację, wysyłając do nas wiadomość na adres bok@bbbike.eu, w ciągu 7 dni od zdarzenia.

Na jej rozpatrzenie mamy 21 dni, jednak postaramy się odpowiedzieć na nią tak szybko, jak to możliwe. Jeśli po weryfikacji okaże się, że to system popełnił błąd, zwrócimy Ci całą nieodpowiednio naliczoną sumę.

Jak dokonać płatności w Systemie BBbike?

Konto systemowe możesz zasilić natychmastowo z wykorzystaniem operatora płatności internetowych (PayU) .

Co zrobić jeśli zapomnę numeru PIN?

Dane niezbędne do logowania można odzyskać samodzielnie na naszej stronie internetowej wg schematu: "zaloguj się" -> "Brak możliwości zalogowania się?" -> uzupełnić pole na adres e-mail przypisany do konta -> "wyślij login".

Jeżeli pomimo przejścia powyższej procedury, mail z przypomnieniem nie został doręczony, zadzwoń na naszą infolinię pod numer telefonu: +48 33 444 88 88.