System logo
BBbike
City logo
City logo

FAQ

Co zrobić, jeśli mam problem z wypożyczeniem lub zwrotem roweru przy terminalu?

W przypadku problemów z przeprowadzeniem dowolnej operacji przy stacji BBbike, skontaktuj się z infolinią . Będziesz mógł szybko i sprawnie przeprowadzić wybraną operację.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu 33 444 88 88, 7 dni w tygdoniu 24 godziny na dobę

Stacja jest pełna, co mam zrobić?

Przypnij rower linką do stacji BBbikezadzwoń na Infolinię 33 444 88 88, aby zakończyć wypożyczenia.

Czy istnieje minimalny wiek dla użytkownika BBbike ?

Z systemu BBbike może korzystać każdy, kto ma kartę rowerową albo prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Osoby poniżej 18 roku życia mogą się rejestrować w systemie BBbike za zgodą rodziców albo opiekunów prawnych. Odpowiedni formularz znajduje się w regulaminie BBbike na stronie: www.bbbike.eu w zakładce rejestracjalub zakładce POBIERZ.
Podpisany i wypełniony formularz należy wysłać na adres: Bike U Sp. z o.o., Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa

Czy zarejestrowany w Systemie BBbike mogę korzystać z rowerów w innych miastach?

Nie – rejestracja w systemie BBbike i zaakceptowanie regulaminu nie umożliwia korzystanie z rowerów miejskich w innych miastach.

Czy mogę zrobić przerwę w przejażdżce i zostawić rower na kilka minut?

Oczywiście, jednak najważniejszy w tym przypadku jest zdrowy rozsądek. Nie zostawiajmy BBbike w miejscach odosobnionych czy „ryzykownych” i przypinajmy je odpowiednio linką z zamkiem szyfrowym do stałych, solidnych elementów, a na pewno nic się nie stanie. Uspakajamy też, że inna osoba nie będzie mogła takiego roweru – przypiętego na chwilę, w trakcie podróży, na zamek szyfrowy – wypożyczyć.

Co zrobić, jeśli znajdę porzucony lub zdewastowany rower?

Jeśli zauważysz porzucony lub zdewastowany rower, skontaktuj się z infolinią 33 444 88 88. Nasz Serwis przyjedzie we wskazane przez Ciebie miejsce i zabezpieczy rower.

Kto odpowiada za zniszczony rower?

Od momentu wypożyczenia roweru do zwrotu jednośladu w stacji BBbike, za rower odpowiada Użytkownik. Jeśli podczas użytkowania rower zostanie uszkodzony z Twojej winy, niestety to Ty będziesz musiał ponieść koszty jego naprawy. Ale spokojnie – jeśli nie Ty będziesz odpowiedzialny za uszkodzenie roweru i zgłosisz nam bezzwłocznie całe zajście, nie poniesiesz żadnych konsekwencji.

Ile rowerów mogę wypożyczyć?

Na jedno konto możesz jednocześnie wypożyczyć maksymalnie 2 rowery. Każdy z nich musisz wypożyczyć osobno, podając swoje dane do logowanie (LOGIN i PIN). Dla każdego roweru system osobno nalicza czas wypożyczenia.

Dostałem sms z informacją, że rower, który użytkowałem zaginął. Czy będę odpowiadał za zaginiony rower?

Nie. Jeśli zwróciłeś go prawidłowo w systemie i uda nam się to wspólnie potwierdzić, nie będziesz musiał martwić się konsekwencjami. Mamy określoną procedurę postępowania w przypadku zaginięcia roweru – kontaktujemy się z ostatnim użytkownikiem po 8h i 12 h i prosimy o pomoc w odnalezieniu jednośladu. Każdy przypadek jednak traktujemy indywidualnie.

Co zrobić, jeśli system naliczył mi nieodpowiednią opłatę?

Jeśli kwota, jaką system naliczył Ci za korzystanie z BBbike, nie jest adekwatna do stanu faktycznego, złóż reklamację, wysyłając do nas wiadomość na adres bok@bbbike.eu, w ciągu 7 dni od zdarzenia.

Na jej rozpatrzenie mamy 21 dni. Postaramy się jednak odpowiedzieć na nią tak szybko, jak to możliwe. Jeśli po weryfikacji okaże się, że system popełnił błąd, zwrócimy Ci całą nieodpowiednio naliczoną sumę.

Jak dokonać płatności w Systemie BBbike?

Konto możesz zasilić na dwa sposoby:

1. Płatność tradycyjna:  (UWAGA! Nastąpiła zmiana numeru konta i banku)
Przelew na rachunek bankowy Operatora Systemu BBbike firmy Bike U:
ING Bank Śląski, numer konta: 43 1050 1025 1000 0090 3081 3290
W tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko użytkownika oraz login
(Księgowanie do 48 h)

2. PayPal lub PayU- Jeśli chcesz skorzystać z natychmiastowej płatności 

Co zrobić jeśli zapomnę numeru PIN?

Zadzwoń na naszą infolinię pod numer telefonu: 33 444 88 88